Масаж дитячої стопи перед гімнастикою проводиться із застосуванням спеціального гумового килимка або валика. Дитині  досить буде побігати по ньому протягом 5 хвилин, щоб бути готовим до активних фізичних вправ.

Починаємо гімнастику з розминки у вигляді ходьби по периметру приміщення протягом 3-5 хвилин.

  • Потім приступаємо до ходьби на носках, п'ятах, зовнішньому склепінні. Тривалість повторів кожної процедури обмежується 30 секундами. При ходьбі на носках руки у дітей розташовуються вгорі, на п'ятах і зовнішній частині стопи - на поясі. Остаточною маніпуляцією першого етапу є заняття з м'ячем, який затискається стопами, а дитина повинна пройти з ним близько 20 метрів на зовнішній частині стопи;
  • Стоячи на гімнастичній палиці (ортопедичному коврику) слід зробити 6-8 присідань, 3-4 рази пройти наступаючи на виріб, руки при цьому відводяться в сторони або вперед;
  • Перекат з носочка на п'яточку  15-20 разів.
  • 6-8 обертань тулуба вправо і вліво. При цьому дитина стоїть на зовнішній частині стопи.
  • Підйом на носках (10-12 разів) з опорою на носок;
  • Лягаємо на живіт, руки відводими за голову, а ноги піднімаємо вгору під кутом 45 градусів. Затримуємося у такому положенні 1-2 хвилини.
  • В положенні сидячи на підлозі або на стільчику робимо розгинання пальців на ногах (15-20 повторень), розведення / зведення п'ят (10-15 разів), кругові рухи стопи (15-20 разів), захвати предметів пальцями ніг, катання масажного м'ячика від п'яти до носка (10-15 повторів).

Також рекомендовано використовувати взуття ортопедичне, устілки при тривалому наванатеженні на стопу (гуляємо, школа, подорож), а також ходіння по нерівних поверхнях босою ногою (дрібні камінчики, пісок, земля, трава, килими з середнім ворсом), катання на велосипеді та самокаті.

Будьте здорові!

«Качечка» ходьба з піднятими пальцями ніг тривалістю 3-5 хвилин.

«Хитра лисиця» спочатку 2-3 хвилини крадемося на носочках. При цьому для імітації рухів тварини рекомендуємо дітям згинати руки в ліктях. Потім йдемо назад на п’яточках. Тривалість 2-3 хвилини.

«Ведмедик клишоногий» ходимо на зовнішній частині стопи. Імітуйте його ходу протягом 3-5 хвилин. Після ходьби ведмедик має відпочити, для цього він сидячи піднімає пальцями ніг шишки (дрібні предмети) із землі. Тривалість 1-2 хвилини;

«Стопа слона» пересуваемося по поверхні на п'ятах, імітуючи слона. Тривалість вправи 3-5 хвилин.

«Морська хвилька» встаємо на носочок, потім на п’яточку, при цьому допомагаємо руками, імітуючи морську хвилю. Тривалість 3-5 хвилин.

Також рекомендовано використовувати взуття ортопедичне, устілки при тривалій ходьбі (гуляємо, школа, садочок), а також ходіння по нерівних поверхнях босою ногою (дрібні камінчики, пісок, земля, трава, килими з середнім ворсом)

Будьте здорові!
Back to Top